Nepotřebujeme zakázat spalovací motory a koukat, jak svět pálí emise dál, říká Knotek

„Česko jako průmyslová země nepotřebuje zakázat spalovací motory. Nepotřebuje mít drahé emisní povolenky,“ říká ve videu europoslanec Ondřej Knotek (ANO, člen liberální frakce Renew Europe). Evropský parlament loni odhlasoval odchod od „benziňáků“ a dieselů v roce 2035, zástupci ANO tehdy byli proti. Knotek mluví i o tom, jak na jeho práci dopadala debata o střetu zájmů jeho stranického šéfa.

O třetí nejsilnější frakci v Evropském parlamentu Knotek říká, že je „hodně  politicky rozkročená“, takže debaty jsou podle něj „někdy složité“. Vzpomíná, že jeho maďarským kolegům z opozice vadilo, že hnutí ANO hájí maďarského premiéra Viktora Orbána. „Ale on je zkrátka státník, který je úspěšný. A my si myslíme, že v rámci prostoru střední Evropy je třeba se bavit,“ říká Knotek.

Opakované debaty na půdě pléna parlamentu o střetu zájmů Andreje Babiše podle Knotka neměly dopad na jeho práci nebo postavení ANO ve frakci. Jakmile hlasování o Babišovi skončilo, „poslanci na to zapomněli“, tvrdí.

Ondřej Knotek se v europarlamentu věnuje i veřejnému zdraví a ve videu zmiňuje příklady, kdy a proč má evropská spolupráce v této oblasti smysl.

 

Video je k dispozici zde.