Kdo jsem

O mně

Mým rodným a zamilovaným městem jsou Mariánky, lázeňské město v Karlovarském kraji, kde se stále cítím jako doma. Velkou oporou mi je moje skvělá manželka, se kterou máme dvě děti.

Když mám zrovna volno a potřebuji se odreagovat, moc rád si zahraju tenis, projedu se na horském kole nebo si jdu zaběhat. Mým velkým koníčkem je také dobrá muzika. Dokonce jsem byl v mládí členem dechového orchestru a pak také členem hardcorové kapely, takže jste mě mohli potkat na několika koncertech, jak sedím za bicími. Láska k metalové a rockové muzice mě ještě stále neomrzela a když to čas dovolí, paličky jsou v permanenci. 

Ondřej Knotek

Poslanec Evropského parlamentu

Narozen:  31. 8. 1984 v Sušici, okres Klatovy

Jsem ženatý a mám dvě děti 

Vysoká škola Chemicko-technologická v Praze, fakulta chemicko – inženýrská

 • Magisterské studium (Ing.) – 2009
 • Chemické a procesní inženýrství, technologie v průmyslu a ochraně prostředí

Mluvím plynule Anglicky a Česky. Jsem pokročilý v Němčině a začátečník ve Francouzštině.

Vyšetřovatel, Policie ČR, Služba kriminální policie a vyšetřování

 • Protidrogové oddělení Praha 3
 • 2009-2010

Validační specialista, Lonza Group AG

 • Kouřim, Středočeský kraj
 • 2010-2012

Zastupitel města Mariánské Lázně

 • Člen dozorčí rady CHEVAK Cheb a.s.
 • Člen kontrolního výboru zastupitelstva
 • 2014-2018

Manažer kvality, ROTAREX Group

 • Tachov, Plzeňský kraj
 • 2012-2019

Zajímavosti

Musím se také přiznat, jsem milovníkem poctivé české kuchyně a dobrého piva. Prozradím, že slabost mám hlavně pro domácí svíčkovou. Nedávno se mě někdo ptal, jaké jsou moje osobnostní vzory. Odpovídal jsem, že Tomáš Baťa nebo Jan Žižka a platí to stále.

Česká politika

O českou politiku se zajímám už od svého studia na Gymnáziu a obchodní akademii v Mariánských Lázních. V komunálních volbách v roce 2014 jsem vedl vítěznou kandidátku Pirátské strany v Mariánkách. V českém politickém prostředí prosazuji konstruktivní pohled, srozumitelnost, vzájemný respekt a porozumění.

Dlouhodobě se zabývám energetikou a jedním z mých cílů je, aby Česká republika byla i nadále energeticky soběstačná. Jednoznačně podporuji jadernou energii jako nejrozumnější řešení při náhradě fosilní energie. Důležitá pro mě je úspěšná transformace českých uhelných regionů, mezi které patří Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj. Také velmi podporuji výzkum a využití vodíku v dopravě, a to jako další řešení mimo elektrifikaci. Více se o mých názorech můžete dočíst v „Má Mise“.

Působení v České pirátské straně

Byla to pro mě velká životní a politická zkušenost. V Mariánských Lázních jsem toho chtěl hodně změnit, a proto jsem s bývalými kamarády vstoupil k místním pirátům, kteří měli v programu inovativní způsoby řešení problémů.

Byl jsem ale tehdy velice naivní. Kandidátku pro komunální volby v roce 2014 jsem vedl a podařilo se nám vyhrát. Bohužel, starostou jsem zvolen nebyl, piráti si to usmysleli jinak.

Začali jsme se rozcházet v hodně názorech a má vize se zásadně lišila od té pirátské. Z morálního hlediska má spolupráce proto musela skončit, nechtěl jsem být součástí jakéhokoliv aktivistického uskupení, které by bránilo rozvoji města. Dospělo to tak daleko, že mě “kamarádi” piráti kvůli tomu vyhodili i z mé kapely! No nedá se nic dělat, teď už si hraju pro radost.